FORUMCENTER

SENDE ÜYE OL VE BİZE KATIL BİLGİNİN GÜCÜNE ULAŞ !

AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri
En son konular
» ForeverAutoHits Türkçe Surf Sitesi / Ödeme Kanıtlı
Self Sözlük 1.50 İndir EmptySalı Ağus. 14, 2018 3:58 pm tarafından metin1

» LotoFun Yatırımsız Sürekli Kazanç
Self Sözlük 1.50 İndir EmptySalı Ağus. 14, 2018 3:56 pm tarafından metin1

» Btcclicks Bitcoin kazandıran Ptc / Ödeme Kanıtlı
Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPtsi Kas. 20, 2017 11:10 am tarafından metin1

» Reklam İzleyerek bitcoin kazanma
Self Sözlük 1.50 İndir EmptyC.tesi Ağus. 26, 2017 8:56 pm tarafından metin1

» TÜRKİYE CUMHURİYETİ TAPUSU
Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPerş. Şub. 16, 2017 7:19 am tarafından ORHAN AFACAN

» Bitcofarm ödemeleri
Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPtsi Şub. 13, 2017 4:44 pm tarafından metin1

» CetoBeto ödemeleri
Self Sözlük 1.50 İndir EmptyÇarş. Kas. 23, 2016 10:51 am tarafından metin1

» Freebitcoin - Faucet game
Self Sözlük 1.50 İndir EmptySalı Kas. 22, 2016 12:13 am tarafından metin1

» Dollarclix payza ödemeleri
Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPerş. Kas. 17, 2016 1:10 pm tarafından metin1

FORUMCENTER GÜVENLİ İNTERNETİ DESTEKLİYOR
Güvenli İnternet'i Desktekliyoruz
En bakılan konular
Facebook Yorum Attırma HiLesi Yenilenmiştir.
Okul İçin Tavsiyeler
Warcraft 3 + Frozen Throne + Dota (Tek Link Premium Link FuLL SpeeD)
ps2 oyunları indir
TeknoFem Ücretsiz Dersleri
CİLLE 47. BÖLÜM
Patrician IV
Facebook Arkadaş Kasma .
kimler 2012 den geriye sayabilir?
Jcow sosyal paylaşım programı
Haftanın en aktif yollayıcıları
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 706 kişi Perş. Şub. 07, 2013 4:02 pm tarihinde online oldu.
Dost Siteler
Girinti 

Paylaş

Self Sözlük 1.50 İndir

YazarMesaj
afd57
Co-Admin
Co-Admin
afd57

Self Sözlük 1.50 İndir Empty
MesajKonu: Self Sözlük 1.50 İndir   Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPtsi Şub. 04, 2013 11:15 am

Yeni bir proje ile yine karşınızdayım. Adı Self Sözlük. Aslında yaklaşık 2 yıldır sadece kendim kullanıyordum. Projeyi biraz elden geçirip siz internet kullanıcıları için yayınlamayı düşündüm. Program bir tür Türkçe-İngilizce sözlük programı aslında, ama klasik programlardan biraz farklı. Biraz projeden bahsedeyim ki farkı daha iyi anlaşılabilsi.

Malum birçok bilgisayar kullanıcısı gibi bende bir zamanlar çevrimdışı (offline) sözlükler kullanıyordum.Hani bilirsiniz baba yadigarı MTU gibi. Tabiki o zamanlar internet bu kadar yaygın ve hızlı değildi. Ama zamanla insanların alışkanlıkları da değişiyor sanırım. Şimdilerde çevrimiçi (online) sözlükler o kadar popüler ki, neredeyse karşılığnı bulamayacağınız sözcük yok. Üstelik devamlı gelişiyor. İşte proje tam bu online sözlükleri kullanmamla beraber başladı. Türkiyedeki birçok internet kullanıcısı gibi bende Zargan, Sesli Sözlük gibi Web tabanlı sözlüklerden faydalanıyorum.

Bundan yaklaşık 2 yıl kadar önce Web Sayfası Parçalama teknikleri (HTML Parsing) ile çalışıyordum. Bu çalışmalarımın en iyi uygulama ortamı olarak web tabanlı sözlük siteleri olduğuna karar verdim ve Self Sözlük adında bir proje geliştirdim. Programın çalışma mantığı oldukça basit aslında. Program sizin yerinize sözlük sitesine bağlanıp istenilen veriyi ekrana getiriyor. Fakat bu işlem sırasında reklamları, resim veya script dosyalarını dikkate almıyor, sadece ham metni ekrana getiriyor. Hem program çok daha hızlı çalışıyor hem de bant genişliğinizi çok tasarruflu bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Sayfa Parçalama teknikleri sayesinde gerekmeyen veriler silinip işimize yarayan kısımlar önümüze getiriliyor. Üstelik programa veritabanına kaydedebilme özelliği de ekledim. Böylece daha önce arattığınız kelimeyi bir daha internetten sorgulamadan ve hemen veritabanından okuyarak bulabiliyorsunuz. Öylesine hızlı oluyor ki saniyenin beşte biri kadar kısa bir sürede aradığınız kelimeye ulaşabiliyorsunuz. Bir tür offline durumuna geçiyor kısacası. Ayrıca Microsoft Speech API sayesinde istediğiniz bir metni İngilizce olarak bilgisayarınızdan okutabiliyorsunuz. Malum İngilizce bu, yazıldığı gibi okunmuyor!

Temel Özellikleri
• Zargan, Sesli Sözlük, Sözlük.net, Ekşi Sözlük, Google ve Türk Dil Kurumu’ndan arama yapabilme.
• Aratılan kelimeleri veritabanına otomatik olarak kaydetme. Bu kaydetme özelliği sadece Zargan, Sesli Sözlük, Sözlük.net siteleri için geçerlidir.
• İstenilen bir metnin İngilizce okuyabilme.
• Sayfa Paraçalama teknikleri ile reklam, resim ve scriptlerden arındırılmış olarak kelimeri görüntüleme.
• Yüksek hız ve düşük bant genişliği (Programın hızı sitenin hızı ile alakalı olduğunu unutmayınız. Eğer site iyi çalışyorsa program o ölçüde iyi çalışıyor).
• Web Tabanlı arayüz ile görsel ve kolay kullanım.
• Kurulum gerektirmeyen programlama mimarisi.
• Otomatik tamamlama ve öneriler altyapısı. Bu sayede siz yazarken (eğer daha önceden veritabanınızda kayıtlı ise) otomatik olarak en yakın sonuçlar önerilir. İstisnai olarak Sesli Sözlük’ te arama yaparsanız kelimeler veritabanınızda olmasa dahi yine öneriler çalışır. Ayrıca Google ile arama yaparken meşhur Google Önerileri (Suggestions) görüntülenir.

İpuçları
• Sonuç ekranında bir kelime üzerinde çift tıklattığınızda, o kelime otamatik olarak aratılır.
• Çift tıklma esnasında klavyeden ALT tuşuna basılı tutarsanız o kelime İngilizce olarak okunur.
• Yine çift tıklama esnasında klavyeden CTRL tuşuna basılı turarsanız paragraf seçilir ve o paragraf İngilizce olarak okunur. Uzun metinleri okutmaktan kaçının, çünü okurken durduma seçeneğini henüz koymadım! Şu aralar bu seçeneği hazırlıyorum.

Self Sözlük 1.50 İndir T_self-sozluk-1305405950

http://www.gezginler.net/indir/self-sozluk.html

Admin
Admin
Admin
Admin

karakter
zar : 100

MesajKonu: Geri: Self Sözlük 1.50 İndir   Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPtsi Şub. 04, 2013 11:29 am

teşekkürler Smile

afd57
Co-Admin
Co-Admin
afd57

MesajKonu: Geri: Self Sözlük 1.50 İndir   Self Sözlük 1.50 İndir EmptyPtsi Şub. 04, 2013 11:30 am

rica ederim görevimiz

Self Sözlük 1.50 İndir
1 sayfadaki 1 sayfası